Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:50557 Library:50647 in /home/zir/public_html/include/class.mysql.php on line 56

Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:50557 Library:50647 in /home/zir/public_html/include/class.mysql.php on line 56
Zachodniopomorska Izba Rolnicza - Aktualności
Jesteś tutaj:

Aktualności

Ubój zwierząt gospodarskich kopytnych poza rzeźnią

Dodano: 18 wrzesień 2013 godz. 11:05

Do Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej przesłana została z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi do wiadomości i wykorzystania ulotka informacyjna skierowana do rolników pt.: „Praktyczne wskazówki dla rolników w przypadku konieczności uboju zwierząt gospodarskich kopytnych poza rzeźnią ", opracowana przez Departament Żywności i Weterynarii Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi i zaakceptowana przez Pana Tadeusza Nalewajka, Podsekretarza Stanu w MRiRW.

XV Międzynarodowa Wystawa Rolnicza AGRO SHOW 2013

Dodano: 18 wrzesień 2013 godz. 09:42
Tegoroczna XV edycja Wystawy AGRO SHOW odbędzie się tradycyjnie w Bednarach w gminie Pobiedziska k/ Poznania w dniach 20-23 września 2013 roku.

Dopłaty za rok 2013

Dodano: 13 wrzesień 2013 godz. 10:48
Kraje członkowskie jednomyślnie zaakceptowały propozycję Komisji Europejskiej przy przyspieszyć wypłatę do 50 proc. dopłat bezpośrednich dla rolników - poinformowała w środę KE. Środki te rolnicy będą mogli otrzymać już w październiku zamiast w grudniu.

AGRO POMERANIA 2013

Dodano: 11 wrzesień 2013 godz. 10:12
W dniach 6-8 września odbyły się XXVI Targi Rolne „AGRO POMERANIA 2013”. Jak co roku Zachodniopomorska Izba Rolnicza miała w Barzkowicach swoje stoisko wystawiennicze, które odwiedzane było przez rolników i nie tylko. Odwiedzający stoisko otrzymywali różnego rodzaju broszurki i gazety dotyczące rolnictwa oraz gadżety.

Emerytury rolnicze a zaprzestanie działalności

Dodano: 10 wrzesień 2013 godz. 12:59
Zgodnie z obowiązującymi przepisami przekazanie gospodarstwa rolnego jest warunkiem wypłaty części uzupełniającej emerytury rolniczej, okresowej emerytury rolniczej lub renty rolniczej z tytułu niezdolności do pracy oraz jednym z warunków przyznania prawa do wcześniejszej emerytury rolniczej.

Podatek akcyzowy

Dodano: 04 wrzesień 2013 godz. 14:26
Przy tak niskich cenach zbóż i rzepaku jakie są w obecnym czasie zwiększenie limitu zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego byłoby wskazane. Niestety Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi ma inne zdanie…

Cofnięcie upoważnienia

Dodano: 04 wrzesień 2013 godz. 09:24
Przekazujemy komunikat oraz kopię pisma Głównego Inspektora Jakości Handlowej Artykułów Rolno – Spożywczych dotyczącą cofnięcia upoważnienia jednostce certyfikującej w rolnictwie ekologicznym.

Szkolenie z zakresu "Nowoczesnych technologii w chowie bydła mlecznego"

Dodano: 30 sierpień 2013 godz. 12:49
Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie zaprasza na 3 dniowe szkolenie z zakresu Nowoczesnych technologii w chowie bydła mlecznego”. Szkolenie jest skierowane do doradców specjalizujących się w doradztwie technologicznym w zakresie produkcji zwierzęcej z państwowych i prywatnych jednostek, nauczycieli szkół rolniczych.

Zarzuty ws. wpływania na wyniki przetargów na sprzedaż ziemi

Dodano: 28 sierpień 2013 godz. 11:22
Od dawna rozchodziły się informacje o tym, że na przetargach ANR na sprzedaż ziemi pojawiają się osoby, które oczekują na tzw. odstępne. Pierwszą potwierdzoną informację podała lubuska policja:

http://www.farmer.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/zarzuty-ws-wplywania-na-wyniki-przetargow-na-sprzedaz-ziemi,45952.html

Dożynki Archidiecezjalne w Pyrzycach

Dodano: 26 sierpień 2013 godz. 14:09
W niedzielę 28 sierpnia 2013 r. w Pyrzycach odbyły się dożynki archidiecezjalne. Dziękczynieniu za plony przewodniczył, podobnie jak w roku ubiegłym, ksiądz arcybiskup metropolita szczecińsko – kamieński Andrzej Dzięga.

Wyszukaj w serwisie

Przydatne linki

 • Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie
 • SMSR - System Monitoringu Suszy Rolniczej
 • Krajowa Rada Izb Rolniczych
 • Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
 • Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
 • Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
 • Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach
 • Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie
 • Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
 • Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego
 • Internetowa Giełda Rolna i Towarowa
 • Portal producentów żywca wołowego
 • Giełda Rolna Agrotrader
 • Inspekcja Jakości Handowej Artykułów Rolno-Spożywczych
 • Porejestrowe Doświadczalnictwo Odmianowe

Archiwalne serwisy ZIR