Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:50557 Library:50647 in /home/zir/public_html/include/class.mysql.php on line 56

Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:50557 Library:50647 in /home/zir/public_html/include/class.mysql.php on line 56
Zachodniopomorska Izba Rolnicza - Aktualności
Jesteś tutaj:

Aktualności

Konferencja "Nowe wyzwania w ochronie upraw 2014"

Dodano: 06 listopad 2013 godz. 09:55


Na prośbę organizatorów przedstawiamy informacje dotyczące ogólnopolskiego cyklu konferencji prezentujących nowe rozwiązania w dziedzinie ochrony upraw.

Do beneficjentów działania 112 PROW 2007-2013 UŁATWIANIE STARTU MŁODYM ROLNIKOM

Dodano: 05 listopad 2013 godz. 10:19

ARiMR przypomina o obowiązku złożenia ANKIETY MONITORUJĄCEJ

Złożenie ankiety monitorującej jest obowiązkiem beneficjenta premii dla młodych rolników nałożonym przepisem § 19 ust. 5 rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 17 października 2007 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu udzielania pomocy w ramach działania „Ułatwianie startu młodym rolnikom” objętego PROW 2007-2013 (Dz. U. nr 200, poz. 1443 z późniejszymi zm.).

Kwalifikowany materiał siewny w Pakiecie 1 i 6

Dodano: 30 październik 2013 godz. 14:47


Zarząd Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej uważa, że obowiązek wprowadzenia materiału kwalifikowanego do siewu w Pakiecie 1 oraz Pakiecie 6 przyszłego programu rolnośrodowiskowo-klimatycznego nie ma znaczenia dla realizacji celów programu i jest przeciwny takim wymogom.

Posiedzenie Zarządu Izby oraz Zespołu Parlamentarnego

Dodano: 29 październik 2013 godz. 14:41
W dniu 28 października 2013r. odbyło się posiedzenie Zarządu ZIR.
Posiedzenie poprzedziła wizyta Pana Prezesa Juliana Sierpińskiego, Wiceprezesa p. Lecha Banego oraz Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej p. Zbigniewa Lutra na posiedzeniu Zachodniopomorskiego Zespołu Parlamentarnego, które odbyło się w tym samym dniu w gmachu Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego przy ul. Wały Chrobrego 4 w Szczecinie. Tematem spotkania była sytuacja zachodniopomorskiego rolnictwa ze szczególnym uwzględnieniem gospodarowania nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa oraz działania władz publicznych zmierzających do wyeliminowania nieprawidłowości w lokalizacji hodowli zwierząt futerkowych.
Po zakończeniu posiedzenia Zespołu w Urzędzie Wojewódzkim rozpoczęto Posiedzenie Zarządu ZIR w siedzibie Izby. W spotkaniu uczestniczył między innymi Pan Jacek Malicki – p.o. Dyrektora ANR OT w Szczecinie.

Wniosek w sprawie wapnowania gleb

Dodano: 23 październik 2013 godz. 13:16


Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej obsługując dziedzinę zadań publicznych, tj. finansowe wspieranie ochrony środowiska i gospodarki wodnej w Polsce, stosuje kryteria wyboru przedsięwzięć w celu stwarzania równych szans dla wszystkich wnioskodawców oraz maksymalnie efektywnego, z punktu widzenia ekologicznego i ekonomicznego, wydawania pieniędzy publicznych na ochronę środowiska. Z uwagi na duże zróżnicowanie charakteru i wielkości przedsięwzięć oraz form ich dofinansowania środkami NFOSiGW dla poszczególnych rodzajów przedsięwzięć opracowywane są indywidualne programy priorytetowe.

Komunikat ARR - wsparcie rynku produktów pszczelich

Dodano: 17 październik 2013 godz. 15:32


Od akcesji do 15 października 2013 r. na wsparcie rynku produktów pszczelich przekazano z Agencji Rynku Rolnego 144,4 mln zł.
Co roku, w ramach mechanizmu „Wsparcie rynku produktów pszczelich” ARR udziela wsparcia finansowego dla szeregu projektów realizowanych przez związki i spółdzielnie pszczelarskie, stowarzyszenia, zrzeszenia i grupy producenckie obejmujące pszczelarzy. Pomoc udzielana w ramach tego programu ma na celu poprawę jakości miodu oraz wzmocnienie poszczególnych ogniw związanych z produkcją i zbytem produktów pszczelich.

Forum Rad Powiatowych ZIR oraz Piknik Drobiowy w Kołobrzegu

Dodano: 15 październik 2013 godz. 15:35
W dniach 13-14 października 2013 w Kołobrzegu odbyła się Konferencja „Rolnictwo Rodzinne – dialog na rzecz zrównoważonego rolnictwa w Województwie Zachodniopomorskim”.

W spotkaniu wraz z Zarządem ZIR uczestniczyli przedstawiciele samorządu rolniczego z terenu całego województwa oraz zaproszeni goście, reprezentujący instytucje działające na rzecz wsi i rolnictwa.

Wniosek ws. dopłat do produkcji bydła mięsnego

Dodano: 11 październik 2013 godz. 12:33


Do Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej zostały przesłane materiały dotyczące złożonego przez Polski Związek Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego wniosku o wprowadzenie dopłat do produkcji bydła mięsnego.

Piknik Drobiowy

Dodano: 10 październik 2013 godz. 13:51


Krajowa Rada Izba Rolniczych zaprasza na

PIKNIK DROBIOWY,

który odbędzie się przy Hotelu New Skanpol w Kołobrzegu, ul. Dworcowa 10.

Początek w niedzielę 13 października 2013 r. o godzinie 1200

Celem projektu finansowanego ze środków Funduszu Promocji Mięsa Drobiowego
jest zaprezentowanie szerokiej gamy produktów z mięsa drobiowego
oraz promowanie wśród konsumentów ich spożycia
i zwiększenia udziału w codziennej diecie.

W programie liczne atrakcje:
degustacje różnych rodzajów mięsa drobiowego,
występy zespołów i kapel ludowych,
konkursy dla dzieci, młodzieży i dorosłych z cennymi nagrodami.

Zapraszamy !

Wspólna deklaracja Copa-Cogeca i FoodDrinkEurope

Dodano: 10 październik 2013 godz. 12:50


Copa-Cogeca oraz FoodDrinkEurope opublikowały wspólną deklarację dotyczącą apelu unijnych organizacji łańcucha rolno-spożywczego do negocjatorów o rozwiązanie kluczowych kwestii pozataryfowych w czasie negocjacji o Transatlantyckim Partnerstwie Handlowym i Inwestycyjnym (TTIP) między USA a Unią Europejską.

Wyszukaj w serwisie

Przydatne linki

 • Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie
 • SMSR - System Monitoringu Suszy Rolniczej
 • Krajowa Rada Izb Rolniczych
 • Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
 • Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
 • Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
 • Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach
 • Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie
 • Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
 • Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego
 • Internetowa Giełda Rolna i Towarowa
 • Portal producentów żywca wołowego
 • Giełda Rolna Agrotrader
 • Inspekcja Jakości Handowej Artykułów Rolno-Spożywczych
 • Porejestrowe Doświadczalnictwo Odmianowe

Archiwalne serwisy ZIR