Jesteś tutaj:

Aktualności

Spotkania, konferencje

Dodano: 19 kwiecień 2018 godz. 11:37
Spotkania z Posłem Janem Krzysztofem Ardanowskim

21.04.2016

godz. 14
Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki - Delegatura w Koszalinie
ul. Andersa 34
75-626 Koszalin

godz. 17:00
Urząd Gminy Świdwin
Plac Konstytucji 3 Maja 1
78-300 Świdwin

22.04.2018, godz. 12:00
Konferencja w ZODR w Barzkowicach

Porozumienie w branży drobiarskiej

Dodano: 12 kwiecień 2018 godz. 21:24
Usuwanie barier blokujących rozwój drobiarstwa jest głównym celem dla jakiego powstała największa w naszym kraju reprezentacja branży produkującej drób i jaja. Członkami Krajowej Izby Producentów Drobiu i Pasz oraz Ogólnopolski Związku Producentów Drobiu „Poldrób”, które zawiązały partnerstwo strategiczne, są zarówno największe polskie firmy wszystkich sektorów drobiarskich, jak i drobni hodowcy. Nowopowstały sojusz organizacji branżowych ma charakter otwarty, co oznacza, że inne związki i stowarzyszenia drobiarskie również mogą do niego przystąpić.

Wsparcie dla przetwórców z sektora rolno-spożywczego

Dodano: 12 kwiecień 2018 godz. 21:20
Wnioski o przyznanie pomocy na "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój" można składać od 30 marca do 29 kwietnia 2018 roku w oddziałach regionalnych ARiMR.

Dodatkowe wymagania dla hodowców świń w związku z występowaniem ASF

Dodano: 12 kwiecień 2018 godz. 21:16
28 lutego 2018 r. weszła w życie zmiana rozporządzenia MRiRW w sprawie środków podejmowanych w związku z wystąpieniem ASF. Zgodnie z ww. zmianą rozporządzenia następujące zasady bioasekuracji obowiązują na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej:

Dla osób prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą

Dodano: 12 kwiecień 2018 godz. 21:14
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego uprzejmie przypomina, iż do dnia 31 maja każdego roku rolnik lub domownik prowadzący jednocześnie pozarolniczą działalność gospodarczą zobowiązany jest złożyć w macierzystej jednostce organizacyjnej KRUS zaświadczenie albo oświadczenie, że nie została przekroczona roczna kwota graniczna podatku dochodowego od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej za rok ubiegły. Kwota podatku należnego za 2017 r. wynosi 3.300 zł.

Nie wypalaj traw! Grożą za to kary i cofnięcie dopłat!

Dodano: 12 kwiecień 2018 godz. 21:11
Nadeszła wiosna, temperatury są coraz wyższe. Na łąkach widać wyschnięte, martwe trawy, które w wielu miejscach mogą być celowo podpalane. Niektórzy uważają, że jest to najprostszy sposób na pozbycie się takich śmieci, a nawet dopatrują się w takim działaniu zabiegów użyźniających glebę. Nic bardziej mylnego! Jest to bezsensowny, niebezpieczny i bardzo szkodliwy proceder, a za wzniecanie pożarów przewidziane są dotkliwe kary, również finansowe. Jak co roku ARiMR przestrzega ile złego ten proceder przynosi i apeluje o zaprzestanie wiosennego wypalania suchych traw.

Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników

Dodano: 12 kwiecień 2018 godz. 21:05
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w okresie wakacji letnich zorganizuje turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników ubezpieczonych w KRUS, z których mogą skorzystać dzieci urodzone pomiędzy 2003 a 2011 rokiem.

Turnusy rehabilitacyjne dla rolników

Dodano: 12 kwiecień 2018 godz. 01:12
KRUS posiada własne Centra Rehabilitacji Rolników w: Szklarskiej Porębie, Iwoniczu Zdroju, Horyńcu Zdroju, Kołobrzegu, Jedlcu, Świnoujściu.

Kto może kwestionować inwestycje drobiarskie?

Dodano: 05 kwiecień 2018 godz. 21:01
Wprowadzone z dniem 1 stycznia 2018 r. nowe prawo wodne, oprócz zmiany zasad zagospodarowania wodami, zawiera także wiele kluczowych zmian wpływających na regulację prawa ochrony środowiska. Wprowadzone przepisy zawężają krąg stron postępowania o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia, co w znacznym stopniu może przyczynić się do ukrócenia przewlekłości postępowania.

Wiosenna Wystawa w Barzkowicach.

Dodano: 05 kwiecień 2018 godz. 14:22
Wiosenna Wystawa w Barzkowicach.
ZODR w Barzkowicach zaprasza na I Wiosenną Wystawę ogrodniczo-Pszczelarską w dniach 28- 29 kwietnia br.

Zobaczycie Państwo nowoczesne rozwiązania ułatwiające pielęgnację roślin, drzew i krzewów. Poznacie nowinki technologiczne pomagające utrzymać tereny zieleni. Specjaliści z Zachodniopomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach będą udzielać bezpłatnych porad z dziedziny pielęgnacji i uprawy roślin oraz działań ekologicznych. Będą stoiska ogrodnicze i handlowe, wystawa sprzętu ogrodniczego oraz konkursy promujące produkty żywnościowe na bazie miodu, zabawy plastyczne, wystawy rękodzieła.

szczegóły
http://www.zodr.pl/wystawy.html

Wyszukaj w serwisie

Przydatne linki

 • Krajowa Rada Izb Rolniczych
 • Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
 • Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
 • Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
 • Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach
 • Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie
 • Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
 • Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego
 • Internetowa Giełda Rolna i Towarowa
 • Portal producentów żywca wołowego
 • Giełda Rolna Agrotrader
 • Inspekcja Jakości Handowej Artykułów Rolno-Spożywczych
 • Porejestrowe Doświadczalnictwo Odmianowe

Archiwalne serwisy ZIR